The TLS820D0ELV33XUMA1 is a linear voltage regulator from Infineon with a nominal output voltage of 3.3V and a maximum output current of 200mA. It operates within a temperature range of -40°C to 150°C and is packaged in a 14-pin SSOP package. The device is compliant with AEC-Q100 and has a maximum dropout voltage of 0.35V. It is designed for use in automotive applications and other environments where high reliability is required.