The Intel 10AX115N3F45E2SG is a Field Programmable Gate Array (FPGA) packaged in a 45 X 45 MM, ROHS compliant FBGA-1932. It operates within a temperature range of 0 to 100 degrees Celsius. The device has 768 outputs and 768 inputs. It is supplied with a nominal voltage of 0.9V, minimum voltage of 0.87V, and maximum voltage of 0.93V.