
Field Programmable Gate Array, 110000-Cell, CMOS, PBGA672, ROHS COMPLIANT, UBGA-672
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Intel 5CSEMA6U23I7N datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | FBGA |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Number of I/Os | 145 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 41509 |
| Number of Logic Elements/Cells | 110000 |
| Operating Supply Voltage | 1.13V |
| Package Quantity | 60 |
| RAM Size | 5899264b |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | Cyclone® V SE |
| Speed Grade | 7 |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Intel 5CSEMA6U23I7N to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
