MPU Xeon 64-Bit 3000MHz 771-Pin LGA Tray
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | LGA |
| Data Bus Width | 64b |
| Max Frequency | 3GHz |
| Max Operating Temperature | 66°C |
| Number of Cores | 2 |
| Operating Supply Voltage | 1.35V |
| Packaging | Tray |
| Series | E5240 |
| RoHS | Compliant |