
CPU - Central Processing Units Xeon L5618 Quad CR 1.87GHz FCLGA1366
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Data Bus Width | 64b |
| Max Frequency | 1.87GHz |
| Max Operating Temperature | 87°C |
| Number of Cores | 4 |
| Operating Supply Voltage | 1.5V |
| Packaging | Tray |
| Series | L5618 |
| RoHS | Compliant |