MPU Core™ i3-2310E Processor RISC 64-Bit 32nm 2.1GHz 1.5V 1023-Pin FCBGA Tray
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | FCBGA |
| Data Bus Width | 64b |
| Frequency | 2.1GHz |
| Max Frequency | 2.1GHz |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Memory Size | 16GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Min Supply Voltage | 300mV |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Cores | 2 |
| Packaging | Tray |
| Series | i3-2340UE |
| RoHS | Compliant |