MPU Core™ i3-3220 Processor RISC 64-Bit 22nm 3.3GHz 1.5V 1155-Pin FCLGA Tray
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Data Bus Width | 64b |
| Frequency | 3.3GHz |
| Max Frequency | 3.3GHz |
| Memory Size | 32GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Cores | 2 |
| Packaging | Tray |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | i3-3220 |
| RoHS | Compliant |