Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Intel CT80618005844AASLJ32 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | FCBGA |
| Data Bus Width | 32b |
| Frequency | 600MHz |
| Max Frequency | 600MHz |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Supply Voltage | 1.15V |
| Memory Size | 2GB |
| Memory Type | DDR2 |
| Min Supply Voltage | 750mV |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Cores | 1 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | E620 |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Intel CT80618005844AASLJ32 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
