Field Programmable Gate Array, 2852 CLBs, 25660-Cell, CMOS, PBGA672, 35 X 35 MM, 1.27 MM PITCH, BGA-672
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | BGA |
| Frequency | 450.05MHz |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Frequency | 100MHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Supply Voltage | 1.575V |
| Memory Size | 1944576b |
| Min Supply Voltage | 1.425V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I/Os | 473 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 2566 |
| Number of Logic Elements/Cells | 25660 |
| Operating Supply Current | 90mA |
| Operating Supply Voltage | 1.5V |
| Package Quantity | 24 |
| Packaging | Tray |
| RAM Size | 1944576b |
| RoHS Compliant | No |
| Series | Stratix® |
| RoHS | Not Compliant |
