
Loadable PLD, 0.8ns, CMOS, PQFP144, TQFP-144
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TQFP |
| Frequency | 125MHz |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Memory Size | 6144b |
| Min Supply Voltage | 3V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Gates | 31000 |
| Number of I/Os | 102 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 72 |
| Number of Logic Elements/Cells | 576 |
| Number of Macrocells | 576 |
| Operating Supply Current | 10mA |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Package Quantity | 60 |
| Packaging | Tray |
| RAM Size | 6144b |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | FLEX 10K |
| Speed Grade | 3 |
| RoHS | Compliant |
