
Loadable PLD, 0.6ns, CMOS, PBGA484, FINE LINE, BGA-484
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Intel EPF10K30AFC484-1 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | FBGA |
| Frequency | 166.67MHz |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Memory Size | 12288b |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Min Supply Voltage | 3V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1728 |
| Number of Gates | 69000 |
| Number of I/Os | 246 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 216 |
| Number of Logic Elements/Cells | 1728 |
| Operating Supply Current | 10mA |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Package Quantity | 60 |
| Packaging | Tray |
| RAM Size | 12288b |
| RoHS Compliant | No |
| Series | FLEX-10KA® |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Intel EPF10K30AFC484-1 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
