
Loadable PLD, 0.4ns, CMOS, PQFP208, 30.60 X 30.60 MM, 0.50 MM PITCH, PLASTIC, QFP-208
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | PQFP |
| Frequency | 200MHz |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 2.625V |
| Memory Size | 12288b |
| Min Supply Voltage | 2.375V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1728 |
| Number of Gates | 119000 |
| Number of I/Os | 147 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 216 |
| Number of Logic Elements/Cells | 1728 |
| Operating Supply Current | 10mA |
| Operating Supply Voltage | 2.5V |
| Package Quantity | 24 |
| Packaging | Tray |
| RAM Size | 24576b |
| RoHS Compliant | No |
| Series | FLEX-10KE® |
| Speed Grade | 2 |
| RoHS | Not Compliant |
