
Unspecified
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Operating Pressure | 500PSI |
| Package Quantity | 20 |
| Packaging | Box |
| Pressure Type | Gauge |
| Series | MSP100 |
| Supply Current | 2mA |
| Termination | Cable |
| Voltage Rating | 5V |
| RoHS | Compliant |
