Ceramic Filters Band Pass 5750MHz 2.5dB 50Ohm SMD 4Pin T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Band Pass |
| Center Frequency | 5750MHz |
| Maximum Insertion Loss | 2.5dB |
| Load Impedance | 50Ohm |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Terminals | 4 |
| Case Size | 1206 |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |