RF Filter High Pass 1162MHz 11600MHz to 40000MHz 1.8dB 50Ohm SMD 6Pin
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | High Pass |
| Center Frequency | 1162MHz |
| Bandwidth | 11600 to 40000MHz |
| Load Impedance | 50Ohm |
| Maximum Insertion Loss | 1.8(Typ)dB |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Terminals | 6 |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |