RF Filter High Pass 11600MHz 11600MHz to 30000MHz 1.6dB 50Ohm SMD 6Pin
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | High Pass |
| Center Frequency | 11600MHz |
| Bandwidth | 11600 to 30000MHz |
| Load Impedance | 50Ohm |
| Maximum Insertion Loss | 1.6(Typ)dB |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Terminals | 6 |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 105°C |