RESISTOR KIT, THICK FILM CHIP; Kit Contents: E12; Range of Values: 10ohm to 1Mohm; Package / Case: 0603; Resistance...
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | 0603 |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Reach SVHC Compliant | Yes |
| Resistance | 0R |
| Resistor Type | Thick Film |
| Tolerance | 5% |
| DC Rated Voltage | 50V |
| RoHS | Compliant |