IC 400 MHz, OTHER CLOCK GENERATOR, PDSO28, SO-28, Clock Generator
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SOT-136 |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Package Quantity | 27 |
| Packaging | Rail/Tube |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |