
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TSSOP |
| Input | ECL |
| Max Frequency | 2GHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 3.8V |
| Min Supply Voltage | 2.375V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Package Quantity | 75 |
| Packaging | Rail/Tube |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |