ESD Suppressor TVS 15KV 2-Pin SC-76 T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 180pF |
| Package/Case | SC |
| Clamping Voltage | 27V |
| Depth | 1.35mm |
| Direction | Unidirectional |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 100nA |
| Length | 1.8mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Working Voltage | 12V |
| RoHS | Compliant |