Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the NXP PESD5V0U1UB datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Capacitance | 2.6pF |
| Depth | 0.85mm |
| Direction | Unidirectional |
| Leakage Current | 100nA |
| Length | 1.25mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Working Voltage | 5V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for NXP PESD5V0U1UB to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.