Tuners TV 1.002GMHz 48-Pin HVQFN EP T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SIL |
| Max Frequency | 1.002GHz |
| Min Frequency | 54MHz |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Package Quantity | 2000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |