Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the NXP TDA8922BJ/N2,112 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Dual Supply Voltage | 26V |
| Gain | 36dB |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Dual Supply Voltage | 30V |
| Min Dual Supply Voltage | 12.5V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Output Power | 88W |
| Mount | Through Hole |
| Output Power | 88W |
| Package Quantity | 18 |
| Packaging | Rail/Tube |
| RoHS Compliant | Yes |
| Supply Type | Dual |
| Voltage Gain | 36dB |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for NXP TDA8922BJ/N2,112 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
