Omron E3F2-DS30C4-M technical specifications.
| Package/Case | Axial |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Operating Supply Current | 30mA |
| Operating Supply Voltage | 24V |
| Packaging | Bulk |
| Sensing Distance | 11.811inch |