Omron E3F2-LS10B4-M1-M technical specifications.
| Package/Case | Axial |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Max Supply Voltage (DC) | 30V |
| Min Supply Voltage (DC) | 10V |
| Operating Supply Voltage | 24V |
| Output Configuration | Dark-On |
| Output Current | 100mA |
| Package Quantity | 1 |
| Ratings | IP67 |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Response Time | 1ms |
| RoHS Compliant | Yes |
| Sensing Distance | 3.937inch |