Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Omron G2A432AAC200220 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Coil Current | 7mA |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (AC) | 220V |
| Contact Current Rating | 3A |
| Package Quantity | 1 |
| Relay Type | General Purpose |
| Series | G2A |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Omron G2A432AAC200220 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.