Solid State Relay 10mA DC-IN AC/DC-OUT 14-Pin
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Maximum Input Current | 10mA |
| Input Type | DC |
| Output Type | AC|DC |
| Maximum Off-State Leakage Current | 150uA |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Pin Count | 14 |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU |