Solid State Relay 5mA 24V DC-IN 25A 32V DC-OUT 5-Pin SIP Module
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Maximum Input Voltage | 24V |
| I/O Isolation Voltage | 4000V |
| Maximum Output Voltage | 32V |
| Maximum Input Current | 5mA |
| Maximum Output Current | 25A |
| Input Type | DC |
| Output Device | BJT Transistor |
| Output Type | DC |
| Pin Count | 5 |
| Package/Case | SIP Module |
| Package Family Name | SIM |
| RoHS Version | 2002/95/EC |