Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Omron G3TB-OA203PZ-USDC5-24 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SIP |
| Color | Black |
| Height | 33.2mm |
| Input Type | DC |
| Length | 43.5mm |
| Max Input Current | 5mA |
| Max Output Current | 3A |
| Max Output Voltage | 264V |
| Output Current | 3A |
| Package Quantity | 1 |
| RoHS Compliant | No |
| Series | G3TB |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPST |
| Turn-Off Delay Time | 1ms |
| Turn-On Delay Time | 1ms |
| Width | 10mm |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Omron G3TB-OA203PZ-USDC5-24 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
