Omron LY2I4NAC200220 technical specifications.
| Coil Current | 5.8mA |
| Coil Resistance | 12.95kR |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (AC) | 220V |
| Contact Current Rating | 10A |
| Contact Material | Silver |
| Height | 36.06mm |
| Length | 21.59mm |
| Max Current Rating | 10A |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250V |
| Max Voltage Rating (DC) | 125V |
| Mount | Socketable, Socket |
| Operate Time | 25ms |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Relay Type | General Purpose |
| Release Time | 25ms |
| Series | LY |
| Termination | Plug |
| Throw Configuration | DPDT |
| Width | 27.94mm |