Omron M2BJ-BH24D technical specifications.
| Diameter | 16mm |
| Frequency | 3kHz |
| Height | 44.5mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 22mm |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Mount | Flush, Panel |
| Operating Supply Current | 100mA |
| Operating Supply Voltage | 24V |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | IP40 |
| Series | M2BJ |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating (AC) | 24V |
| Washable | No |
| Width | 26mm |