The Omron M2PA-5702-24E is a 24V red illuminated quick connect switch with a height of 58.7mm and a length of 25mm. It has a width of 25mm and is part of the M2P series. The switch is designed for use in electromechanical applications and is suitable for general use.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Omron M2PA-5702-24E technical specifications.
| Color | Red |
| Height | 58.7mm |
| Illumination Color | Red |
| Illumination Type | Illuminated |
| Length | 25mm |
| Package Quantity | 1 |
| Series | M2P |
| Termination | Quick Connect |
| Voltage | 24V |
| Width | 25mm |