Omron MKS2PI-2AC12 technical specifications.
| Coil Current | 193mA |
| Coil Resistance | 13.7R |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (AC) | 12V |
| Contact Current Rating | 10A |
| Contact Material | Tin, Silver |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |