Omron MM4KPDC125NC technical specifications.
| Coil Current | 21.6mA |
| Coil Power | 2.7W |
| Coil Resistance | 5.79kR |
| Coil Type | Latching, Dual Coil |
| Coil Voltage (DC) | 125V |
| Contact Current Rating | 5A |
| Contact Material | Silver |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |