Omron MY4-AC12-EL technical specifications.
| Coil Current | 91mA |
| Coil Resistance | 46R |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (AC) | 12V |
| Contact Current Rating | 3A |
| Contact Material | Silver |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |