Omron S8AS-48008R technical specifications.
| Efficiency | 80% |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Max Output Current | 3.8A |
| Max Power Dissipation | 480W |
| Mount | DIN Rail |
| Number of Outputs | 8 |
| Series | S8AS (480W) |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Output 2 | 24V |
| Voltage - Output 3 | 24V |
| Voltage - Output 4 | 24V |