1-, 2- and 4-Channel Low Capacitance ESD Arrays, SOT-23, 5 Lead, 1.6x2.9, 3000-REEL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 2pF |
| Package/Case | SOT-23-5 |
| Clamping Voltage | 7V |
| Depth | 1.75mm |
| Direction | Unidirectional |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 1uA |
| Length | 3.05mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Power Dissipation | 225mW |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bidirectional Channels | 2 |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Current | 1A |
| Power Line Protection | No |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |
These are design resources that include the Onsemi CM1215-02SO
Product discontinuance notice for California Micro Devices (CMD) electronic components by onsemi, including last buy dates and suggested replacement parts.