Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Onsemi CM1215-02SR datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Capacitance | 2pF |
| Package/Case | SOT-143 |
| Clamping Voltage | 7V |
| Contact Plating | Tin, Matte |
| Depth | 1.4mm |
| Direction | Unidirectional |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 1uA |
| Length | 3.04mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bidirectional Channels | 2 |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Current | 1A |
| Power Line Protection | No |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Termination | Gull Wing |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Onsemi CM1215-02SR to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
These are design resources that include the Onsemi CM1215-02SR
Product discontinuance notice for California Micro Devices (CMD) electronic components by onsemi, including last buy dates and suggested replacement parts.
