
Low Capacitance Transient Voltage Suppressors / ESD Protectors, SOT-563, 6 LEAD, 5000-REEL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 4pF |
| Clamping Voltage | 6.8V |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Number of Channels | 5 |
| Operating Supply Voltage | 5.5V |
| Package Quantity | 5000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Power | 150mW |
| Polarity | Bidirectional |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | CM1219 |
| Termination | SMD/SMT |
| RoHS | Compliant |
