Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Onsemi CM1220-04CP datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Capacitance | 14pF |
| Clamping Voltage | 9V |
| Depth | 0.96mm |
| Diode Type | ZENER |
| Direction | Unidirectional |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 1uA |
| Length | 1.33mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Unidirectional Channels | 4 |
| Package Quantity | 3500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Line Protection | No |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Termination | Solder |
| Working Voltage | 6V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Onsemi CM1220-04CP to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
These are design resources that include the Onsemi CM1220-04CP
Product discontinuance notice from Onsemi for Sanyo and CMD brand components, providing last buy dates, last ship dates, and recommended replacement parts.
