
ESD Protection Arrays, Low Capacitance, with Backdrive Protection, SOT-23, 5 Lead, 1.6x2.9, 3000-REEL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 1.5pF |
| Package/Case | SOT-23-5 |
| Clamping Voltage | 8.8V |
| Contact Plating | Gold |
| Depth | 1.6mm |
| Direction | Unidirectional |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 1uA |
| Length | 2.9mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Number of Lines | 2 |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Reverse Standoff Voltage | 3.3V |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | CM1223 |
| Working Voltage | 5.5V |
| RoHS | Compliant |
