
4-Channel Low Capacitance ESD Protection Array, UDFN10, 2.5x1, 0.5P, 3000-REEL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | DFN |
| Clamping Voltage | 10V |
| Depth | 1mm |
| Direction | Unidirectional |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 1uA |
| Length | 2.5mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bidirectional Channels | 4 |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Current | 1A |
| Power Line Protection | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |
