8-Channel LCD and Camera EMI Filter Array with ESD Protection, WDFN16 3.3x1.35, 0.5P, 3000-REEL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Attenuation Value | 30dB |
| Capacitance | 15pF |
| Package/Case | SMD/SMT |
| Circuit Type | Filter |
| Depth | 1.35mm |
| ESD Protection | Yes |
| Height | 0.8mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.3mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Elements | 16 |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Resistance | 200R |
| RoHS Compliant | Yes |
| Termination | SMD/SMT |
| Width | 1.35mm |
| RoHS | Compliant |