
8-channel EMI/RFI filter with integrated ESD protection. Features 45 Ohm resistance, 20pF capacitance, and 70nH inductance per channel, providing -35dB attenuation. Operates within a -40°C to 85°C temperature range. Packaged in a compact WLCSP20 (3.27x1.05mm) with tape and reel packaging. Halogen-free and RoHS compliant.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Onsemi CM1457-08CP datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Attenuation Value | -35dB |
| Capacitance | 20pF |
| Package/Case | SMD/SMT |
| Circuit Type | Filter |
| Current | 15mA |
| Depth | 1.05mm |
| ESD Protection | Yes |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 0.027inch |
| Inductance | 70nH |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.27mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Elements | 20 |
| Number of Lines | 8 |
| Package Quantity | 3500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 45R |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | Praetorian III® |
| Termination | Flat |
| Width | 1.05mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Onsemi CM1457-08CP to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
These are design resources that include the Onsemi CM1457-08CP
Product discontinuance notice for California Micro Devices (CMD) electronic components by onsemi, including last buy dates and suggested replacement parts.
