Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Onsemi CM1771-5006YJQ datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | DIE |
| Diode Type | ZENER |
| Lead Free | Lead Free |
| Min Breakdown Voltage | 90V |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bidirectional Channels | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Power Line Protection | No |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Onsemi CM1771-5006YJQ to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.