
VGA Port Companion Circuit for Monitors, QSOP-16, 2500-REEL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 220nF |
| Package/Case | QSOP |
| Clamping Voltage-Max | 5V |
| Contact Plating | Tin, Matte |
| Direction | Unidirectional |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Number of Channels | 7 |
| Number of Lines | 7 |
| Operating Supply Current | 10uA |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | Praetorian® |
| Weight | 0.010159oz |
| RoHS | Compliant |
