Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Onsemi CM6100 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Capacitance | 1.5pF |
| Clamping Voltage | 9.8V |
| Depth | 0.8mm |
| Direction | Unidirectional |
| Leakage Current | 300nA |
| Length | 0.8mm |
| Min Breakdown Voltage | 6V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bidirectional Channels | 2 |
| Number of Channels | 2 |
| Package Quantity | 5000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Current | 1A |
| Power Line Protection | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| Reverse Standoff Voltage | 3V |
| RoHS Compliant | Yes |
| Termination | SMD/SMT |
| Working Voltage | 5.5V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Onsemi CM6100 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
