Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SDIP |
| Height | 3.3mm |
| Length | 8.5mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Reverse Leakage Current | 50uA |
| Max Surge Current | 50A |
| Package Quantity | 1500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Series | DF06S |
| Width | 6.5mm |
| RoHS | Not Compliant |