
IC AMP CLASS D MONO 2W 12WLCSP
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Output Power | 2W |
| Max Supply Voltage | 5.2V |
| Min Supply Voltage | 2.5V |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 88dB |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| Voltage Gain | 20dB |
| RoHS | Not CompliantNo |
