Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Onsemi FAN5099M datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SOIC |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Input Voltage | 24V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Voltage | 15V |
| Package Quantity | 48 |
| Packaging | Rail/Tube |
| Quiescent Current | 3.2mA |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | FAN5099 |
| Voltage - Output 2 | 3V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Onsemi FAN5099M to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
